רדיו הקול פתוח - על זוגיות, ילדים וצביעות חברתית

תמיד תהיתי על הפרדוקס בחברה שלנו; מצד אחד מאיצים בכל רווק/ה להתחתן ומנגד כאשר אדם מתגרש, נפרד מבן זוגו, מיד כולם מייעצים לו לא להיכנס לקשר מחייב, ליהנות מהחופש.. אז מהי האמת? מה נכון לעשות? האם באמת קשה ונורא להיות סינגל? לגבי ילדים – חובה עדיין בחברה הוולדנית שלנו שלכל זוג יולדו ילדים, חל שינוי עדין אך די יציב בו נשים וגברים בוחרים מדעת שלא להביא ילדים לעולם... האם אין בהם רגש הורות טבעי? האם קיים בכלל רגש הורות טבעי? על כך נרחיב בתכנית עם שירה, סינגלית בת 44 מנהלת שיווק בחברה פיננסית מאזור המרכז. אשמח אם תצטרפו ותביעו את דעתכם.

רדיו הקול פתוח- התמודדות עם תלונות שווא במשטרה

התמודדות עם תלונות שווא במשטרה והמשך הדיון בנושא טיפול פסיכולוגי. ביחסי זוגיות מעורערים קיימת תופעה שהופכת להיות נפוצה והיא: אי העמדה לדין של מתלונני שווא. המטרה היא השגת יתרון משפטי כלשהו והפחדה. האם תשתנה החקיקה? מהן ההשפעות על נפגעים שיחששו להתלונן? האם קל ופשוט יהיה לקבוע שתלונה היא תלונת שווא? עו"ד סוזי עוז סיני – ארניה , עו"ד פלילית וסגנית הועדה לתלונות שווא, יו"ר הועדה לחקיקה פלילית בלשכת עורכי הדין. תשוחח הערב על הנושא בהרחבה. בצד הטיפולים קצרי הטווח, אימונים ומנטורינג, ישנם אנשים הבוחרים בטיפול פסיכולוגי ארוך טווח. מהן התועלות שהם מפיקים מכך? האם הטיפול אינו יוצר בועה המעכבת שינוי במציאות? או תלות במטפל. אתנו הערב הלנה מאזינה שאתה נשוחח על יתרונות הטיפול ארוך השנים.

רדיו הקול פתוח - סיפורו של גבר שמתמודד בצורה לא שגרתית עם גירושין מסובכים.

להתגרש עם ילדים לרוב זה תהליך מורכב וקשה. התכנית שלנו תעסוק במקרה גירושין לא קל שהתמודדות יוצאת דופן של דוד יכולה ללמד כיצד צד אחד בחר להתמודד בדרך לא שגרתית עם גרושה שעשתה ועודנה עושה, מעשים חד צדדים וקשים. דוד יכל אך נמנע מנקיטת הליכים משפטיים חריפים נגד גרושתו, שהיו פועלים כבומרנג נגד שני ילדיו. הוא בחר בדרך שונה, וזו הביאה אותו לקשר קרוב ואוהב עם ילדיו הרחוקים, לשגשוג כלכלי, רוגע והשלמה עצמית עם המצב שעדיין לא הסתיים. אפשר גם אחרת. אשתו של דוד בשרה לו על גירושיו. לדוד לא היה הסכם ממון וכל הונו שהושקע בבניית צימרים על שטח משפחתי במושב בו גרו הורי אשתו, אבד. בחוסר כל הוא סולק מביתו ונאלץ לוותר על השקעתו במיזם העיסקי. דוד עקר לת"א ושמר על סדרי ראיה עם ילדיו ברמת הגולן עם כל הקושי שכרוך בכ

פוסטים מומלצים
חדש בבלוג
תגיות
ארכיון
עקבו אחרי הבלוג
  • Facebook Basic Square
RSS Feed
 

אביבה פרידמן

Coaching Psychology

אורי ניסן 3, רמת גן

aviva.friedman@gmail.com

 

התקשר/י או השאיר/י פרטים ונבדוק תוך דקות האם הטיפול יסיים את המשבר והקושי:  
052-6336662
  • Wix Facebook page

Coaching Psychology

בפייסבוק

@2014 אביבה פרידמן | Coaching Psychology