פרק ב': כל מה שצריך לדעת על זוגיות ונישואין שניים

מאמר מתוך סדרת המאמרים המלווה את התכנית "עד סוף העולם". "זוגות שמתגרשים עומדים בפני אתגרים אינסופיים, ביניהם האתגר העיקרי לשמו התגרשו: מציאת אהבה חדשה, מתאימה יותר, נכונה יותר. אך גם אחרי שמצאו אותה הקשיים לא נגמרים, וכעת עליהם לשלב אותה בצורה מוצלחת והרמונית עם פרק א' - הילדים." לקריאת המאמר לחצו כאן.

"עד סוף העולם": האם רכילות היא המצאה של הטלוויזיה?

מאמר מתוך סדרת המאמרים המלווה את התכנית "עד סוף העולם". "אנשים מרכלים זה חלק מטקס חברתי עתיק יומין. יש מחקרים שמראים קשר בין רכלנות, שהיא סוג של העברת מידע ופריקת רגשות, לבין תחושת אושר ואפילו לאריכות ימים. רכילות היא סם חברתי, כולם רוצים לדעת מה נאמר עליהם מאחורי הגב, אבל מיד אוהבים לשנוא את הרכלן." לקריאת המאמר לחצו כאן.

"עד סוף העולם": חיים בשלישיה, טראומתי או אידיאלי ?

מאמר מתוך סדרת המאמרים המלווה את התכנית "עד סוף העולם". "כשמיתוסים ומציאות נפגשים עפים ניצוצות, סגנון החיים האלטרנטיבי של משתתפי "עד סוף העולם", אורי וחלי, בהחלט מעיף הרבה ניצוצות ומרים גבות. חלי ואורי בחרו בחירה אמיצה ושונה, חלי בחרה להמשיך לחיות במשותף עם גבר הומוסקסואל בהווה ואילו אורי בחר להמשיך לחיות עם גרושתו ובן זוגה החדש, וכולם חיים יחדיו עם שתי התאומות הקטנות, הילדות של חלי ואורי. במצב כה חריג בלוטות הביקורת עובדות שעות נוספות, אבל אם נעמיק בסיפור נראה שבעצם מדובר בסיפור מקסים ומעורר השראה שביסודו ערך חשוב: קבלת השונה והאחר." לקריאת המאמר המלא לחצו כאן.

"עד סוף העולם": האם כוכבי תוכניות ריאליטי עושים נזק לילדיהם ?

מאמר מתוך סדרת המאמרים המלווה את התכנית "עד סוף העולם". "תוכניות הריאליטי הן "הסרט הערבי" של יום שישי; כולם אוהבים לשנוא אבל מתברר שכולם צופים. לכל עשור יש את התוכניות, סרטים, אמצעי מדיה, שכולם מגנים ורואים בהם את קץ התרבות, אך כעבור מספר שנים הם הופכים לחלק מהתרבות הישראלית ומהווייתנו הבסיסית. כך קרה עם ה"סרט הערבי" הנלעג של יום שישי וסרטי "הבורקס" של שנות ה - '60 ו - ה70' שהפכו ללב משדרי יום העצמאות. כך עוררה כניסתה של הטלוויזיה לחברה הישראלית, בזמנו, סערת רוחות גדולה, כך היה גם עם המחשב והאינטרנט, ועכשיו תור הריאליטי." לקריאת המאמר לחצו כאן.

פוסטים מומלצים
חדש בבלוג
תגיות
ארכיון
עקבו אחרי הבלוג
  • Facebook Basic Square
RSS Feed
 

אביבה פרידמן

Coaching Psychology

אורי ניסן 3, רמת גן

aviva.friedman@gmail.com

 

התקשר/י או השאיר/י פרטים ונבדוק תוך דקות האם הטיפול יסיים את המשבר והקושי:  
052-6336662
  • Wix Facebook page

Coaching Psychology

בפייסבוק

@2014 אביבה פרידמן | Coaching Psychology